logo bip.gov.pl

 Urząd Gminy Gidle

serwis WWW
Instrukcja obsługi Rejestr zmian Statystyka odwiedzin
 Zamówienia Publiczne / Ogłoszenia Przetargów / Rok 2016
1.

Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej poniżej progów określonych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, na zadanie: Przebudowa drogi w miejscowości Niesulów, gm. Gidle, nr sprawy: IZP.271.3.2016

Gidle, dn. 12.05.2016r.

ZAWIADOMIENIE
O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Numer sprawy: IZP.271.3.2016
Nazwa zadania: Przebudowa drogi w miejscowości Niesulów, gm. Gidle

1. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 1) Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu, wybrano do realizacji zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Wykonawcę:

"DROMOST" Spółka Jawna
J. Łaska, M. Łaska, M. Łaska - Mackowiak
Lipie 12B, 97-500 Radomsko

Uzasadnienie wyboru: Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ogłoszeniu o zamówieniu, nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu, treść oferty odpowiada treści siwz, największa łączna liczba punktów przyznana ofercie na podstawie ustalonych kryteriów oceny ofert, spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.

Podstawą prawną dokonanego wyboru jest art. 91 ust. 1 Pzp oraz Kodeks Cywilny.
W prowadzonym postępowaniu złożono następujące oferty:

Nr oferty

Nazwa, adres wykonawcy, cena brutto i okres gwarancji

Liczba punktów w kryterium "cena"

Liczba punktów w kryterium "okres gwarancji"

Łączna liczba punktów przyznana ofercie

1

Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe
„BUD-MET” Jarosław Kałmuk
42-134 Truskolasy, ul. Słowackiego 30
cena: 122.063,32zł
gwarancja: 60 miesięcy

69,17

5

74,17

2

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg
i Mostów Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki
cena: 132.000,54zł
gwarancja: 36 miesięcy

63,96

0

63,96

3

PHU KAMI Katarzyna Kmita
Kurzelów, ul. Młynarska 12,
29-100 Włoszczowa
cena: 160.579,16zł

oferta odrzucona

4

BITUM Sp. z o.o.
Lipie Śląskie, ul. Cegielniana 20
42-700 Lubliniec
cena: 137.078,38zł
gwarancja: 48 miesięcy

61,59

2,5

64,09

5

„DROMOST” Sp. Jawna
J. Łaska, M. Łaska,
M. Łaska – Maćkowiak,
Lipie 12 B, 97-500 Radomsko
cena: 88.870,97zł

95

5

100

6

P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika
42-283 Boronów, ul. Grabińska 8
cena: 124.846,49zł

67,62

0

67,62

7

Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT”
Sp. z o.o. Spółka komandytowa
Wola Murowana, ul. Zakładowa 17
26-052 Nowiny
cena: 115.999,06zł

72,78

5

77,78

8

Firma Poldek Marek Włodarczyk
ul. Długosza 89, 42-100 Kłobuck
cena: 158.857,27zł

53,15

5

58,15

2. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 2) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający informuje, że z prowadzonego postępowania zostały odrzucone następujące oferty:
Oferta nr 3 – PHU KAMI Katarzyna Kmita, Kurzelów, ul. Mlynarska 12, 29-100 Włoszczowa
Uzasadnienie faktyczne: oferta złożona przez wykonawcę wykluczonego z postępowania.
Uzasadnienie prawne: na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych.

3. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 3) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający informuje, że z prowadzonego postępowania zostali wykluczeni nastęujący wykonawcy:
PHU KAMI Katarzyna Kmita, Kurzelów, ul. Mlynarska 12, 29-100 Włoszczowa
Uzasadnienie faktyczne: wykonawca nie wykazał spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego wiedzy i doświadczenia. Zgodnie z pkt V.1.2) SIWZ oraz pkt III.3.2) ogłoszenia, wykonawcy musieli wykazać się doświadczeniem w postaci zrealizowania co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej, na budowie, przebudowie lub remoncie drogi o nawierzchni asfaltowej i wartości robót minimum 150.000,00zł brutto. Zarówno z załączonego do oferty jak i uzupełnionego w dniu 05.05.2016r. wykazu robót nie wynika, że wykonawca zrealizował robotę budowlaną dotyczącą drogi o nawierzchni asfaltowej. Z przedłożonego przez wykonawcę wykazu wykonanych robót budowlanych, wynika że roboty te dotyczyły dróg o nawierzchni tłuczniowej.
W wezwaniu skierowanym do Wykonawcy w dniu 27.04.2016r. Zamawiający dodatkowo podkreślił, iż braki w załączonym do oferty wykazie robót dotyczą zakresu i rodzaju nawierzchni (asfalt), i o takie elementy należało wykaz uzupełnić. Skoro Wykonawca tego nie uczynił, oraz ze względu na potwierdzaną w orzecznictwie możliwość tylko jednokrotnego wezwania wykonawcy do uzupełnienia tego samego dokumentu (TAK, m.in.: KIO/UZP 27/09, KIO/UZP 1530/08, KIO/UZP 1385/08 i KIO/UZP 1398/08, KIO/UZP 1042/08, KIO/UZP 950/08, KIO/UZP 949/08, KIO/UZP 934/08, KIO/UZP 933/08, KIO/UZP 926/08, Wyrok Sądu Okręgowego z dnia 23 kwietnia 2008 r. IV Ca 223/08), należało wykonawcę wykluczyć z przedmiotowego postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie prawne: na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4) ustawy Prawo zamówień publicznych.

4. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 4) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający informuje, że podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą nastąpi po upływie 5 dni od daty przesłania niniejszego zawiadomienia.

Środki ochrony prawnej
Z uwagi na wartość zamówienia, która jest niższa niż kwoty określone na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, od niniejszej decyzji Zamawiającego, Wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej w postaci Odwołania i Skargi do Sądu wyłącznie wobec czynności:
1) wykluczenia odwołującego z postępowania;
2) odrzucenia oferty odwołującego.
W pozostałych przypadkach odwołanie nie przysługuje.

Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania, tj. 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia faksem lub drogą elektroniczną poinformować Zamawiającego o:
1) niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu, lub
2) zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje w niniejszym postępowaniu odwołanie. Informacje dotyczące środków ochrony prawnej znajdują się Specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w Dziale VI Prawa zamówień publicznych Środki ochrony prawnej, art. od 179 do 198g (Dz. U. z 2015r., poz. 2164).

WÓJT
Janusz Pachulski

Podmiot udostępniający informację: Urząd Gminy Gidle
Osoba, która odpowiada za treść: Sebastian Musiał
Osoba, która wprowadziła dane: Sebastian Musiał
Data wytworzenia informacji: 2016-04-06
Data udostępnienia informacji w BIP: 2016-04-06
Data ostatniej aktualizacji: 2016-05-12 14:11

rejestr zmian publikacji »

wersja do druku drukuj