logo bip.gov.pl

 Urząd Gminy Gidle

serwis WWW
Instrukcja obsługi Rejestr zmian Statystyka odwiedzin
 Zamówienia Publiczne / Ogłoszenia Przetargów / Rok 2011
1.

Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych na zadanie: Przebudowa drogi Kotfin - Sachalin, gm. Gidle na łącznym odcinku długości 400m, Nr sprawy IZP.271.9.2011

Gidle, dn. 09.08.2011r.

ZAWIADOMIENIE
O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Numer sprawy: IZP.271.9.2011
Nazwa zadania: Przebudowa drogi Kotfin - Sachalin, gm. Gidle na łącznym odcinku 400m

1. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 1) Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu, wybrano do realizacji zamówienia najkorzystniejszą ofertę złożoną przez wykonawcę:

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o.
ul. M. Reja 8, 97-500 Radomsko

Uzasadnienie wyboru: Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ogłoszeniu o zamówieniu, treść oferty odpowiada treści siwz, maksymalna liczba przyznanych punktów – oferta z najniższą ceną brutto spośród ofert niepodlegających odrzuceniu

Wybrany wykonawca zobowiązany jest skontaktować się z Zamawiającym w sprawie podpisania umowy w terminie do dnia 16.08.2011r.
Podstawą prawną dokonanego wyboru jest art. 91 ust. 1 Pzp oraz Kodeks Cywilny.

W prowadzonym postępowaniu złożono następujące oferty:

Nr oferty

Nazwa i adres wykonawcy

Cena brutto oferty [zł]

Łączna liczba punktów przyznana ofercie w kryterium oceny ofert

1

P.U.H. "DOMAX" Arkadiusz Mika
ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów

96.531,15

83

2

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec

62.910,08

oferta odrzucona

3

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych
Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 8, 42-100 Kłobuck

114.322,50

70

4

Sp. z o.o.

80.108,55

100

2. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 2) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu została odrzucona następująca oferta:
Oferta nr 2 - Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „LARIX” Sp. z o.o., ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec
Uzasadnienie faktyczne: oferta złożona przez wykonawcę, który został wykluczony z postępowania;
Uzasadnienie prawne: na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5) w związku z art. 24 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.

3. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 3) Prawa zamówień publicznych, Zamawiający informuje, o wykluczeniu z postępowania następującego wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „LARIX” Sp. z o.o., ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec
Uzasadnienie faktyczne: wykonawca nie wykazał spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia szczegółowo określonego w siwz i ogłoszeniu o zamówieniu, zmienionych w dniu 11.07.2011r. Wykonawcy na potwierdzenie spełniania powyższego warunku zobowiązani byli wykazać, że wykonali co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, remoncie lub przebudowie nawierzchni drogi o powierzchni minimum 1000m2 wykonanej w technologii powierzchniowego utrwalania asfaltem drogowym i grysami. Z załączonych do oferty dokumentów wynika, że wykonawca P.H.-U. „LARIX” Sp. z o.o., ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec wykonał jedynie roboty polegające na utrwaleniu nawierzchni emulsją asfaltową i grysami, co nie można uznać za roboty polegające na utrwaleniu nawierzchni asfaltem drogowym i grysami jak wymagał Zamawiający. Mimo zastosowania art. 26 ust. 3 wykonawca nie dokonał uzupełnienia wykazu robót i referencji przez co został wykluczony z powyższego postępowania.
Uzasadnienie prawne: na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4) ustawy Prawo zamówień publicznych.

4. Działając na podstawie art. 92 ust. 1 pkt. 4) Prawa zamówień publicznych Zamawiający informuje, że podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą możliwe będzie po dopełnieniu wszelkich formalności po upływie 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Środki ochrony prawnej

Od niniejszej decyzji Zamawiającego, Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej (Odwołanie, Skarga do Sądu) wobec czynności:
1) wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia;
2) odrzucenia oferty wykonawcy.
W pozostałych przypadkach odwołanie nie przysługuje.
Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o:
1) niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu, lub
2) zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje w niniejszym postępowaniu odwołanie.

Termin wniesienia odwołania: 5 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia faksem lub drogą elektroniczną, lub 10 dni od dnia przesłania niniejszego zawiadomienia, jeżeli zostało ono przesłane pisemnie. Informacje dotyczące środków ochrony prawnej znajdują się Specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w Dziale VI Prawa zamówień publicznych „Środki ochrony prawnej", art. od 179 do 198g (t. j. Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).

WÓJT GMINY
mgr Krystyna Kubasiak

Otrzymują:

  1. Uczestnicy postępowania
  2. Tablica ogłoszeń Urzędu Gminy w Gidlach
  3. www.bip.gidle.pl
  4. a/a

Podmiot udostępniający informację: Urząd Gminy Gidle
Osoba, która odpowiada za treść: Sebastian Musiał
Osoba, która wprowadziła dane: Sebastian Musiał
Data wytworzenia informacji: 2011-07-04
Data udostępnienia informacji w BIP: 2011-07-04
Data ostatniej aktualizacji: 2011-08-09 11:54

rejestr zmian publikacji »

wersja do druku drukuj