logo bip.gov.pl

 Urząd Gminy Gidle

serwis WWW
Instrukcja obsługi Rejestr zmian Statystyka odwiedzin
 Zamówienia Publiczne / Ogłoszenia Przetargów / Rok 2010
1.

Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa zamówień publicznych na: Zakup benzyny bezołowiowej i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń będących we władaniu Gminy Gidle

Gidle, dn. 15.02.2010r.

ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

Numer sprawy: IZP/3410/01/2010
Nazwa zadania: Zakup benzyny bezołowiowej i oleju napędowego do pojazdów i urządzeń będących we władaniu Gminy Gidle

Działając na podstawie art. 93 ust. 3 Prawa zamówień publicznych Gmina Gidle informuje o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.

Uzasadnienie faktyczne:
Jedyna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ została złożona przez wykonawcę wykluczonego z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych – nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

Środki ochrony prawnej
Od niniejszej decyzji przysługują środki ochrony prawnej określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) - dział VI „Środki ochrony prawnej”.
Wobec czynności podjętych przez zamawiającego w toku postępowania oraz w przypadku zaniechania przez zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy, można wnieść protest do zamawiającego.
Protest wnosi się w terminie 7 dni od dnia, w którym powzięto lub można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

WÓJT GMINY
mgr Krystyna Kubasiak

Gidle, 2010-01-21

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, numer sprawy: IZP/3410/01/2010
nazwa zadania: Zakup benzyny bezołowiowej i oleju napędowego do pojazdów
i urządzeń będących we władaniu Gminy Gidle

Działając na podstawie art. 40 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655, z p. zm), Gmina Gidle zawiadamia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

I. Nazwa (firma) i adres zamawiającego:
Nazwa zamawiającego: Gmina Gidle
Adres zamawiającego: ul. Pławińska 22
Kod Miejscowość: 97-540 Gidle
Telefon: (34) 327-20-27
Faks: (34) 327-21-11
Adres strony internetowej: www.bip.gidle.pl
Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@gidle.pl

II. Określenie trybu zamówienia:
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej progów ustalonych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa zamówień publicznych.

III. Adres strony internetowej, na której zamieszczona zostanie specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zamieszczona zostanie na stronie internetowej: www.bip.gidle.pl

Specyfikację można uzyskać w wersji elektronicznej ze strony www.bip.gidle.pl, lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy w Gidlach, ul. Pławińska 22, 97-540 Gidle, pokój nr 2 (bezpłatnie).

IV. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia, z podaniem informacji o możliwości składania ofert częściowych:
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje zakup oleju napędowego (wg PN-EN 590) i benzyny bezołowiowej
Pb 95 i Pb 98 (wg PN-EN 228), w następujących ilościach:
    1) olej napędowy 18.000 litrów,
    2) benzyna bezołowiowa Pb 95 - 1.500 litrów,
    3) benzyna bezołowiowa Pb 98 - 500 litrów.

Zakup paliw realizowany będzie sukcesywnie (w zależności od potrzeb), poprzez bezgotówkowe tankowanie pojazdów i urządzeń należących do zamawiającego na stacji paliw wykonawcy.
Wykaz pojazdów, urządzeń i osób upoważnionych do ich tankowania zamawiający przekaże wykonawcy w dniu podpisania umowy.
Określona ilość paliwa jest ilością maksymalną, zamawiający zastrzega sobie możliwość zakupu mniejszej ilości; nie może to stanowić podstawy do wnoszenia przez wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
Paliwa muszą spełniać wymagania jakościowe zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 09.12.2008r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2008r. Nr 221, poz. 1441).
Zamawiający wymaga, aby zaproponowana przez wykonawcę stacja paliw (adres stacji podać w formularzu ofertowym), była czynna całą dobę przez wszystkie dni tygodnia.

Kody Wspólnego Słownika Zamówień:
09134100-8 olej napędowy;
09132100-4 benzyna bezołowiowa

V. Informacja o możliwości złożenia oferty wariantowej:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

VI. Termin wykonania zamówienia: Zakończenie: 31.12.2010r.

VII. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. O udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
    1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj. posiadają aktualną koncesję na obrót paliwami płynnymi,
    2) posiadania wiedzy i doświadczenia,
    3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
    4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust 1 Prawa zamówień publicznych wykonawca składa następujące dokumenty:
    1) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, przypadku osób fizycznych oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych,
    2) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
    3) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
3. W celu wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 1) do 4) ustawy Pzp, należy złożyć następujące dokumenty:
    1) Koncesja, zezwolenie lub licencja - aktualna koncesja na obrót paliwami płynnymi.
4. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
5. Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych.
6. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego: spełnia – nie spełnia.

VIII. Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

IX. Kryteria oceny ofert i ich znaczenie:
100%.

X. Miejsce i termin składania ofert:
Oferty należy składać do dnia: 04.02.2010r. do godz. 10.00, w siedzibie zamawiającego:
Urząd Gminy w Gidlach
ul. Pławińska 22
97-540 Gidle
Pokój nr 9 - Sekretariat (I piętro).

XI. Miejsce i termin otwarcia ofert:
Oferty zostaną otwarte dnia: 04.02.2010r., o godz. 10.30, w siedzibie Zamawiającego:
Pokój nr 3 - Sala obrad (parter)

XII. Termin związania ofertą:
Do 05.03.2010r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XIII. Informacje o zamiarze zawarcia umowy ramowej:
Nie zamierza się zawierać umowy ramowej.

XIV. Informacje o zamiarze ustanowienia dynamicznego systemu zakupów wraz z adresem strony internetowej, na której będą zamieszczane dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Nie ustanawia się dynamicznego systemu zakupów.

XV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z adresem strony internetowej, na której będzie prowadzona aukcja elektroniczna:
Nie przewiduje się zastosowania aukcji elektronicznej do wyboru oferty najkorzystniejszej.

XVI. Przewidywane zamówienia uzupełniające:
Nie przewiduje się możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XVII. Termin zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w BZP:
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr: 22534-2010. Data zamieszczenia: 26.01.2010r.

WÓJT GMINY

Podmiot udostępniający informację: Urząd Gminy Gidle
Osoba, która odpowiada za treść: Sebastian Musiał
Osoba, która wprowadziła dane: Sebastian Musiał
Data wytworzenia informacji: 2010-01-26
Data udostępnienia informacji w BIP: 2010-01-26
Data ostatniej aktualizacji: 2010-02-15 14:48

rejestr zmian publikacji »

wersja do druku drukuj